Kone

Koń Clydesdale – charakterystyka rasy

Koń Clydesdale – charakterystyka rasy . Wszystko, co musisz wiedzieć o koniu Clydesdale . Koń Clydesdale to silna rasa pochodząca ze Szkocji.

 

Charakterystyka konia Clydesdale

  Charakterystyka konia Clydesdale

  Koń Clydesdale, to rasa ciężkiego konia pociągowego, która wywodzi się z Lanarkshire w Szkocji, w pobliżu rzeki Clyde. Rasa ta została ulepszona około 1715 roku poprzez kojarzenie flamandzkiego ogiera z miejscowymi klaczami; później wprowadzono krew konia Shire.

  Charakterystyka konia Clydesdale

  Koń Clydesdale ma średnicę od 173 do 183 cm i wagę 900 kg. Kolor sierści jest zazwyczaj blady, ciemnobrązowy lub czarny, z charakterystycznymi białymi oznaczeniami. Rasa ta, znana z dużej aktywności nóg podczas chodzenia lub kłusowania, charakteryzuje się długimi jak piórko włosami na nogach oraz dobrze ukształtowanymi nogami i stopami. Dzikie konie – 15 kolonii dzikich koni z całego świata  

Koń Clydesdale

Koń Clydesdale

  Pochodzenie: Wielka Brytania

Kolorystyka: Głównie brązy, także przekwitające brązy i kruki, rzadko szarości. 

Wzrost i charakterystyka : 165-175 cm w calach – Duża; średnio ciężka; dobrze proporcjonalna głowa, profil lekko wypukły; długa, dobrze umięśniona szyja; długie pochylone łopatki. – twardy, średnio długi grzbiet; długi, słabo podzielony zad; często duże białe oznaczenia na głowie i nogach; długi i gęsty jedwabisty włos na grzbiecie. Koń Clydesdale Przeznaczenie: koń do jazdy konnej i jazdy konnej. Konie prehistoryczne – 10 koni prehistorycznych

Koń Clydesdale

Historia i pochodzenie: konie Clydesland wywodzą się z Niziny Szkockiej, przez którą przepływa rzeka Clyde, z hrabstwa Lanarkshire, które nazywało się Clydesdale. Poprawa warunków drogowych w połowie XVIII wieku spowodowała, że koń przeniósł się z dróg gruntowych do kopalni węgla, i tak wytrzymałe rodzime klacze wiejskie zaczęły się krzyżować z bardzo ciężkimi ogierami flamandzkimi.

Ale początki rasy sięgają podobno XIII wieku, kiedy to hodowano duże konie wojenne. Później, pod wpływem koni normandzkich i węgierskich, wyhodowano „konie szlachetne” do joustingu. W czasach Marii Stuart mówiono, że „co marynarka znaczy dla Anglii, konie znaczyły dla Szkocji”. Szkockie konie były podobno podziwiane przez Napoleona w bitwie pod Waterloo. Clydesland Horse Society, założone w 1877 roku, promowało czystą hodowlę pod koniec XIX wieku. Na przełomie XIX i XX wieku duże ilości koni były eksportowane do USA i Kanady. Temperament i talent.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button