KolorowankaKolorowankiKolorowanki

Kolorowanka kangur 10 pięknych kangur

Kolorowanka kangur jest torbaczem z rodziny makropodów (macropoda, co oznacza „wielką stopę”). W powszechnym użyciu termin ten odnosi się do największego gatunku z tej rodziny, kangura rudego, a także kangura antylopy. Kangur szary wschodni i kangur szary zachodni kangur. Kangury pochodzą z Australii i Nowej Gwinei. Rząd Australii szacuje, że w 2019 roku na obszarach komercyjnych w Australii było 42,8 miliona kangurów, w porównaniu z 53,2 miliona w 2013 roku.

 

Kolorowanka Kangur

 

Kolorowanka Kangur Kolorowanka Kangur

Kolorowanka Kangur

 

Podobnie jak terminy „wallaroo” i „wallaby”, „kangur” odnosi się do parafiletycznej grupy gatunków. Wszystkie trzy odnoszą się do członków tej samej rodziny taksonomicznej Macropodidae i różnią się wielkością. Największe gatunki z rodziny nazywane są „kangurami”, a najmniejsze ogólnie nazywane są „wallabies”. Termin kolorowanki kangur odnosi się do gatunku średniej wielkości. Istnieją również kangury drzewiaste, inny rodzaj makropodów, które zamieszkują tropikalne lasy deszczowe Nowej Gwinei, północno-wschodniego Queensland i niektórych wysp w okolicy. Ten gatunek kangura żyje w górnych gałęziach drzew. Ogólne wyobrażenie o względnej wielkości tych nieformalnych terminów może wyglądać następująco:

 

Kangur kreskówka

 

Kangur kreskówka Kangur kreskówka Kangur kreskówka

 

  • walabia: długość głowy i ciała 45-105 cm i długość ogona 33-75 cm; walabia karłowata (najmniejszy ze wszystkich znanych gatunków makropodów) ma 46 cm długości i waży 1,6 kg.
  • Kangury drzewiaste: z drzewa kangura Lumholtza: długość ciała i głowy 48-65 cm, długość ogona 60-74 cm, waga samców 7,2 kg, suk 5,9 kg; do siwego drzewa kangura: długość 75-90 cm i waga 8-15 kg;
  • walaroo: walaroo czarny (mniejszy z dwóch gatunków) o długości ogona 60-70 cm i wadze 19-22 kg u samców i 13 kg u samic;
  • kangury: duży samiec może mieć 2 m wysokości i ważyć 90 kg.
  • Ako si vybrať zimné pneumatiky

 

Namaluj kangura

 

Namaluj kangura Namaluj kangura

 

Kangury mają duże, mocne tylne nogi, duże stopy przystosowane do skakania, długi, muskularny ogon zapewniający równowagę i małą głowę. Podobnie jak większość torbaczy, samice kangurów mają również torbę zwaną torbaczem, w której młode kończą swój rozwój poporodowy.

Ze względu na swoje nawyki związane z wypasem, kangur rozwinął wyspecjalizowane zęby, które są rzadkością wśród ssaków. Jego nożyce mogą kosić trawę blisko ziemi, a krzesła siekać i rozdrabniać trawę. Ponieważ obie strony dolnej szczęki nie są połączone ani zrośnięte. Dolne siekacze są dalej od siebie, co pozwala kangurowi na szerszy zgryz. Ziemia okrzemkowa w trawie jest ścierna, więc zęby trzonowe kangura zgrzytają i przesuwają się do przodu w jamie ustnej, aż w końcu wypadną i zostaną zastąpione nowymi zębami, które wyrastają z tyłu. Proces ten nazywany jest polifodoncją i występuje tylko u słoni i manatów wśród innych ssaków.

 

Kolorowanka kangur do wydrukowania

 

Kolorowanka kangur do wydrukowania Kolorowanka kangur do wydrukowania

 

Duże kangury przystosowały się znacznie lepiej niż mniejsze makropody do wycinania gruntów pod pasterskie rolnictwo i zmiany siedlisk. Który został sprowadzony na australijskie ziemie przez człowieka. Wiele mniejszych gatunków jest rzadkich i zagrożonych, podczas gdy kangury występują stosunkowo licznie. Kolorowanka kangur jest symbolem Australii. Pojawia się na herbie Australii i niektórych walutach. Jest używany jako logo niektórych z najbardziej znanych australijskich organizacji, takich jak Qantas, oraz jako okrągły emblemat Królewskich Australijskich Sił Powietrznych. Co kryją starożytne malowidła jaskiniowe koni

 

Dzikie kangury są odstrzeliwane dla mięsa, skóry i ochrony pastwisk. mięso kangura dostrzega korzyści zdrowotne w przypadku spożycia przez ludzi w porównaniu z tradycyjnym mięsem ze względu na niską zawartość tłuszczu w kangurach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button