Kolorowanki

Kolorowanka pszczoła 15 najpiękniejszych kolorowanek z pszczołami

Pszczoła malarska to owad ze skrzydłami, który jest blisko spokrewniony z osami i mrówkami i jest znany ze swojej roli w zapylaniu i, w przypadku najbardziej znanego gatunku pszczoły, zachodniej pszczoły miodnej, produkcji miodu. Pszczoły stanowią monofiletyczną linię w obrębie nadrodziny Apoidea.

 

Kolorowanka pszczoła

 

Kolorowanka pszczoła Kolorowanka pszczoła

Kolorowanka pszczoła

 

Obecnie są one uważane za klad o nazwie Anthophila Coloring Bee. Znanych jest ponad 16 000 gatunków pszczół w siedmiu uznanych rodzinach biologicznych. Niektóre gatunki – w tym pszczoły miodne, trzmiele i pszczoły bezżądłowe. Pszczoły malarskie żyją społecznie w koloniach, podczas gdy większość gatunków (> 90%) – w tym pszczoły murarki, cieśli, drwala i pszczoły pocące się – są samotnikami.

 

 

Pszczoły występują na każdym kontynencie z wyjątkiem Antarktydy, w każdym siedlisku na planecie, w którym występują rośliny kwitnące zapylane przez owady. Na półkuli północnej najczęściej spotykane są pszczoły z rodziny Halictidae, czyli pszczoły pocące się, ale są one małe i często mylone są z osami lub muchami. Wielkość pszczół waha się od maleńkich pszczół bezżądłowych, których robotnice mają mniej niż 2 milimetry długości, do Megachile pluto, największego gatunku pszczoły liściowej, której samice mogą osiągnąć długość 39 milimetrów.

 

Pokoloruj pszczołę

 

Pokoloruj pszczołę Pokoloruj pszczołę Pokoloruj pszczołę

 

Pszczoły żywią się nektarem i pyłkiem, przy czym ten pierwszy jest przede wszystkim źródłem energii, a drugi – źródłem białka i innych składników odżywczych. Wykorzystują one większość pyłku jako pokarm dla swoich larw. Kręgowce drapieżne pszczół obejmują naczelne i ptaki, takie jak pszczołowate; owady drapieżne obejmują pszczołowate i ważki. Coloring Pages Unicorn Rainbow: 16 Free Colorings Book

Zapylanie przez pszczoły jest ważne zarówno z ekologicznego, jak i komercyjnego punktu widzenia, a spadek liczebności dzikich pszczół zwiększył wartość zapylania przez komercyjnie zarządzane rodziny pszczół miodnych. Analiza 353 gatunków dzikich pszczół i bzygowatych w Wielkiej Brytanii w latach 1980-2013 wykazała, że owady te zostały utracone z jednej czwartej miejsc, które zamieszkiwały w 1980 roku.

 

Kreskówka pszczoła

 

Kreskówka pszczoła Kreskówka pszczoła

 

Ludzkie pszczelarstwo lub hodowla pszczół (meliponiculture dla pszczół bez żądeł) jest praktykowane od tysięcy lat. Przynajmniej od czasów starożytnego Egiptu i starożytnej Grecji Cartoon Bee. Pszczoły pojawiają się w mitologii i folklorze. We wszystkich fazach sztuki i literatury od starożytności do współczesności. Chociaż koncentrują się one głównie na półkuli północnej. Gdzie pszczelarstwo jest znacznie bardziej rozpowszechnione. W Mezoameryce Majowie praktykowali rozległe, intensywne meliponkultury od czasów prekolumbijskich. Kolorowanka jednorożec 50+ Kolorowanka jednorożec.

 

Kolorowanka pszczoła dla dzieci

 

Kolorowanka pszczoła dla dzieci Kolorowanka pszczoła dla dzieci Kolorowanka pszczoła dla dzieci

 

Przodkami pszczół były osy z rodziny Crabronidae, które były drapieżnikami innych owadów. Przejście z owadów na pyłki mogło być konsekwencją spożywania owadów. Który był gościem na kwiatach i był częściowo pokryty pyłkiem. Kiedy żywiły się nim larwy os. Ten sam scenariusz ewolucyjny może również wystąpić w obrębie osi vespoidalnych. Osy pyłkowe wyewoluowały z drapieżnych przodków. Kolorowanka Pszczoła dla dzieci Najstarsza skamieniałość pszczoły bez kompresji została znaleziona w bursztynie z New Jersey. Cretotrigona prisca, pszczoła rogata z okresu kredy (~65 milionów lat temu). Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

[Skamieniałość z wczesnej kredy (~100 mya), Melittosphex burmensis, była pierwotnie uważana za „wymarłą linię Apoidea zbierającą pyłki. Siostrą współczesnych pszczół”, ale późniejsze badania odrzuciły to twierdzenie. Melittosphex jest pszczołą, a nawet członkiem nadrodziny Apoidea. Do której należały pszczoły, zamiast tego uznał tę linię za incertae sedis w obrębie Aculeata. [W eocenie (~45 mya) istniała już znaczna różnorodność wśród eusocjalnych linii pszczół.

 

Kolorowanka pszczoła do wydrukowania

 

Kolorowanka pszczoła do wydrukowania

 

Wysoce eusocjalne pszczołokształtne Apidae pojawiły się około 87 mya, a Allodapini (w obrębie Apidae) około 53 mya. Colletidae pojawiają się jako skamieniałości tylko od końca oligocenu (~25 mya) do początku miocenu. Melittidae są znane z Palaeomacropis eocenicus we wczesnym eocenie. Megachilidae znane są z Painted Bee (charakterystyczne sadzonki liści) ze środkowego eocenu. Wytwory malowanych pszczół znane są z granicy eocenu i oligocenu, ok. 34 mln lat temu, z łupków Florissant. Halictidae pojawiają się po raz pierwszy we wczesnym eocenie, z gatunkami znalezionymi w bursztynie. Stenotritidae znane są ze skamieniałych erupcji z okresu plejstocenu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button