Kolorowanka

Kolorowanka kaczka 20 stron kaczek za darmo

Kolorowanka Kaczka to popularna nazwa wielu gatunków ptactwa wodnego z rodziny kaczych. Kaczki są na ogół mniejsze i mają krótsze szyje niż łabędzie i gęsi, które należą do tej samej rodziny. Są one podzielone na kilka podrodzin i reprezentują takson formy; nie reprezentują grupy monofiletycznej (grupy wszystkich potomków wspólnego przodka), ponieważ łabędzie i gęsi nie są uważane za kaczki. Kaczki to głównie ptactwo wodne i można je znaleźć zarówno w wodach słodkich, jak i słonych.

 

Kolorowanka kaczka

 

Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka

 

Kaczki są czasami mylone z kilkoma niepowiązanymi gatunkami ptactwa wodnego o podobnych formach. Takich jak na przykład curlicues lub divers. Perkozy, żółtka i łyski. Kolorowanka Kaczka.

 

Słowo kaczka pochodzi od staroangielskiego dūce „nurek”, które wywodzi się od czasownika * dūcan „kaczyć. Pochylać się nisko, jakby chciał się pod czymś dostać lub zanurkować”. Wynika to ze sposobu, w jaki wiele gatunków kaczek nurkujących żeruje, stojąc w pozycji pionowej. Porównaj z holenderskim duiken i niemieckim tauchen „nurkować”.

 

Namaluj kaczkę

 

Namaluj kaczkę Namaluj kaczkę Namaluj kaczkę Namaluj kaczkę

 

Czarna kaczka z Pacyfiku z charakterystyczną „kaczką” w pozycji pionowej. Kolorowanka Kaczka. To słowo zastąpiło staroangielski ened / ænid „kaczka”, prawdopodobnie po to, aby uniknąć pomyłki z innymi słowami, takimi jak ende „koniec” z podobnymi formami. Inne języki germańskie nadal mają podobne słowa oznaczające kaczkę, takie jak niderlandzki eend, niemiecki Ente i norweski ande.

 

Kaczka kreskówka

 

Kaczka kreskówka Kaczka kreskówka Kaczka kreskówka Kaczka kreskówka

 

Kaczka to młoda kaczka w puchu lub młoda kaczka, czasami w sklepie spożywczym młoda kaczka domowa, która właśnie osiągnęła dorosły rozmiar i objętość, a jej mięso jest jeszcze całkowicie miękkie, jest określana jako kaczka. Kolorowanka Kaczka.

Samiec kaczki nazywany jest kaczką, a samica kaczką lub, w ornitologii, kurą.

 

Kolorowanki Kaczka

 

Kolorowanki Kaczka Kolorowanki Kaczka Kolorowanki Kaczka Kolorowanki Kaczka

 

Kaczki mają ogólnie wydłużony i szeroki plan ciała, a także stosunkowo długą szyję, chociaż nie tak długą jak gęsi i łabędzie. Kształt ciała nurkujących kaczek różni się nieco od niego, ponieważ jest bardziej zaokrąglony. Dziób jest zwykle szeroki i zawiera ząbkowane pekteny, które są szczególnie dobrze widoczne u gatunków filtrujących. Kolorowanka Kaczka.  U niektórych gatunków ryb dziób jest długi i mocno karbowany. Łuskowate nogi są mocne i dobrze rozwinięte i na ogół są osadzone daleko z tyłu ciała, co jest bardziej prawdziwe w przypadku gatunków bardzo wodnych. Skrzydła są bardzo silne, zwykle krótkie i spiczaste, a lot kaczki wymaga szybkich, ciągłych pchnięć, co z kolei wymaga silnych mięśni skrzydeł. Jednak trzy gatunki kaczek parowych są prawie nielotne. Wiele gatunków kaczek jest tymczasowo nielotnych podczas pierzenia; w tym okresie poszukują chronionych siedlisk z dobrymi zasobami pokarmu. To linienie zwykle poprzedza migrację.

 

Kolorowanka kaczka

 

Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka

 

Kolorowanka Kaczka. Kaczki gatunków północnych często mają ekstrawaganckie upierzenie, ale linieją latem, aby uzyskać wygląd podobny do samicy, tzw. zaćmienie. Gatunki żyjące na południu wykazują zwykle mniejszy dymorfizm płciowy, choć zdarzają się wyjątki, jak np nowozelandzki paziowaty ogon, który jest uderzająco dymorficzny płciowo, przy czym upierzenie samicy jest jaśniejsze niż upierzenie samca. Upierzenie młodych ptaków na ogół przypomina upierzenie samicy. W toku ewolucji samice kaczek rozwinęły korkociąg w kształcie pochwy, aby zapobiegać gwałtom.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button