Kolorowanki

Kolorowanka kaczka 20 darmowych kolorowanek z kaczką

Wabik na kaczki to potoczna nazwa wielu gatunków ptactwa wodnego z rodziny kaczkowatych. Kaczki są zazwyczaj mniejsze i mają krótsze szyje niż łabędzie i gęsi, które należą do tej samej rodziny. Są one podzielone na kilka podrodzin i stanowią takson formalny; nie stanowią grupy monofiletycznej (grupy wszystkich potomków jednego wspólnego przodka), ponieważ łabędzie i gęsi nie są uważane za kaczki. Kaczki są głównie ptakami wodnymi i można je spotkać zarówno w wodach słodkich, jak i słonych.

 

Kolorowanka kaczka

 

Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka

Kolorowanka kaczka Kolorowanka kaczka

 

Kaczki są czasami mylone z kilkoma gatunkami niespokrewnionego ptactwa wodnego o podobnych formach. Takich jak bocje czy perkozy. Grzechotniki, żółte ogony i łyski.

 

Słowo duck pochodzi od staroangielskiego dūce 'nurek’, które jest pochodną czasownika *dūcan 'nurkować’. Pochylać się nisko, jakby chciało się pod coś podpłynąć lub zanurkować”. Wynika to ze sposobu, w jaki wiele gatunków z grupy kaczek nurkujących żeruje w pozycji stojącej. Porównaj z holenderskim duiken i niemieckim tauchen „nurkować”. Coloring Pages Unicorn Rainbow: 16 Free Colorings Book

 

Pomaluj swoją kaczkę

 

Pomaluj swoją kaczkę Pomaluj swoją kaczkę Pomaluj swoją kaczkę

 

Czarna kaczka pacyficzna pokazująca charakterystyczną wyprostowaną „kaczkę”
Słowo to zastąpiło staroangielskie ened/ænid „kaczka” prawdopodobnie w celu uniknięcia pomyłki z innymi słowami, takimi jak ende „koniec” o podobnych formach. Inne języki germańskie nadal mają podobne słowa na określenie kaczki, takie jak holenderski eend, niemiecki Ente i norweski and.

 

Kreskówka kaczka

 

Kreskówka kaczka Kreskówka kaczka Kreskówka kaczka Kreskówka kaczka

 

Kaczka to młoda kaczka puchowa lub młoda kaczka, samiec W handlu spożywczym kaczka jest czasami określana jako młoda kaczka domowa, która właśnie osiągnęła dorosły rozmiar i obwód, a jej mięso jest nadal dość delikatne.

Samiec kaczki nazywany jest kaczorem, a samica kaczką lub w ornitologii kurą.

 

Kolorowanka kaczka

 

Kolorowanka kaczka  Kolorowanka kaczka  Kolorowanka kaczka  Kolorowanka kaczka 

 

Kaczki mają ogólnie wydłużony i szeroki plan ciała, a także stosunkowo długą szyję, choć nie tak długą jak gęsi i łabędzie. Kształt ciała kaczki nurkującej różni się nieco od kształtu kaczki dabbling, ponieważ jest bardziej zaokrąglony. Dziób jest zwykle szeroki i zawiera ząbkowany pectens, który jest szczególnie dobrze zaznaczony u gatunków filtrujących. U niektórych gatunków ryb dziób jest długi i mocno ząbkowany. Łuskowate odnóża są silne i dobrze rozwinięte, a także są zwykle umieszczone daleko z tyłu ciała, co jest bardziej prawdziwe w przypadku gatunków bardzo wodnych. Skrzydła są bardzo silne, zwykle krótkie i spiczaste, a lot kaczek wymaga szybkich, ciągłych uderzeń, co z kolei wymaga silnych mięśni skrzydeł. Trzy gatunki kaczek parowych są jednak prawie nielotami. Wiele gatunków kaczek jest tymczasowo pozbawionych możliwości lotu w okresie pierzenia; w tym okresie szukają one osłoniętych siedlisk z dobrymi zasobami pożywienia. To linienie zwykle poprzedza migrację.

 

Kolorowanka z kaczką

 

Kolorowanka z kaczką Kolorowanka z kaczką Kolorowanka z kaczką Kolorowanka z kaczką

 

Kaczki północne często mają ekstrawaganckie upierzenie, które topią latem, aby nadać im wygląd podobny do samic. zaćmienie. Gatunki żyjące na południu zwykle wykazują mniejszy dymorfizm płciowy, chociaż istnieją wyjątki, takie jak. rajski jaskółczy ogon z Nowej Zelandii, który jest uderzająco dymorficzny płciowo i w którym upierzenie samicy jest jaśniejsze niż samca. Upierzenie młodych ptaków zasadniczo przypomina upierzenie samic. W toku ewolucji samice kaczek wykształciły korkociąg w kształcie pochwy, aby zapobiec gwałtowi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button