Atrakcje

Jakie jest wynagrodzenie prezydenta?

Jakie jest wynagrodzenie prezydenta?

Prezydent otrzymuje wynagrodzenie w wysokości czterokrotnego miesięcznego wynagrodzenia członka Krajowej Rady Narodowej. Po kilku latach zamrożenia, na koniec 2018 roku pensja poselska wyniosła 1 961 euro.

Dotychczas prezes otrzymywał miesięczne wynagrodzenie brutto w wysokości 7844 euro. Na stronie kwota ta jest powiększana o zryczałtowany zwrot w wysokości 1 327,76 euro miesięcznie. 

Wynagrodzenie prezydenta wzrośnie

Pod koniec roku członkowie Krajowej Rady ponownie nie poparli jednak zamrożenia płac. Wzrośnie również podstawa wyliczenia wynagrodzenia prezydenta. Prezydent powinien teraz zarabiać około 9 600 euro miesięcznie.

Ponieważ wynagrodzenie urzędników konstytucyjnych jest zawsze przeliczane na podstawie średniego wynagrodzenia za poprzedni rok, które jest przeliczane w kwietniu, podstawowe wynagrodzenie nowego prezydenta będzie jeszcze wyższe, może nieznacznie przekroczyć dziesięć tysięcy euro. hugolin gavlovic valaska school

Przewodniczący Andrej Kiska Słowacja

Inne korzyści dla przewodniczącego

  • W czasie sprawowania urzędu prezydent ma prawo do bezpłatnego korzystania z samochodu lub odpowiednio urządzonego przez państwo mieszkania.
  • Po zakończeniu kadencji otrzymuje dożywotnią emeryturę w wysokości wynagrodzenia posła

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button