Język słowacki

Graeme Kent Baśnie Ezopa Dziennik czytelnika

Graeme Kent Aesop’s Fables Reader’s Journal. Bajka o Lwie i Myszy, O Marnotrawnym i Jaskółce. Baśnie Ezopa Dziennik czytelnika znaki,treść.

 

Baśnie Graeme Kent

 

Autor : Graeme Kent
Ilustrator:Tessa Hamilton
Bohaterowie bajki : Lew i mysz
lekcja: czasami mali i słabi mogą pomóc dużym i silnym

 

Graeme Kent Baśnie Ezopa Dziennik czytelnika

Lew i mysz

Pewnego razu żył sobie silny, potężny i wielki lew. A była sobie kiedyś mała i słaba myszka.Lew spał, a myszka przypadkowo go obudziła.Lew był zły, bo myszka go obudziła i chciał go zabić. Myszka błagała go, by nie pozwolił jej żyć, że może kiedyś się odwdzięczy i tak też się stało. Wkrótce do lasu przybyli myśliwi, zapolowali na lwa i udało im się. Lew został złapany w sieci i krzyczał o pomoc.Nikt nie przyszedł mu na pomoc, z wyjątkiem małej myszy.Mysz przeżuła sieć, więc lew mógł uciec. Baśnie Ezopa Dziennik czytelnika.

Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

Marnotrawca i jaskółka

 

Baśnie Ezopa

Bohaterowie bajki : Marnotrawca , jaskółka
Lekcja: Jedna jaskółka nie czyni lata

Mária Jančová Pamiętnik czytelniczy „Bajki Starej Matki

Pewnego razu był człowiek, który nagle stał się bogaty, ale szybko wydał pieniądze, pozostawiając tylko ubranie, które miał na sobie. Był ciepły dzień i marnotrawca zobaczył lecącą jaskółkę. Pomyślał, że skoro widzi lecącą jaskółkę, to lato jest już u drzwi. Postanowił więc sprzedać swój gruby płaszcz i tak też zrobił. Sprzedał ją. Ale pogoda się zmieniła i przyszła zima. Marnotrawny marzł i jednocześnie był zły na jaskółkę za to, że go oszukała.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button