styl życia

Rękawice motocyklowe – jak wybrać odpowiednie

Rękawice motocyklowe. Szukasz nowej pary rękawic motocyklowych? Ten poręczny przewodnik od zespołu Topden pomoże Ci zrozumieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Rękawice motocyklowe

 

Rękawice motocyklowe

 

Dlaczego potrzebujesz rękawic motocyklowych

Rękawice motocyklowe powinny być niezbędnym elementem Twojego sprzętu jeździeckiego. Ludzkim instynktem jest wystawianie rąk podczas upadku, dlatego noszenie rękawiczek pomaga chronić je przed siniakami i zadrapaniami w przypadku zejścia z roweru. Ponadto nie zapominaj, że takie rzeczy jak gruz i kamienie często latają wokół podczas jazdy, więc jeśli nie nosisz rękawic, twoje ręce są bardziej podatne na uszkodzenia.

Ale nie tylko zapewniają ochronę, ale także pomagają utrzymać komfort podczas jazdy w ulewnym deszczu, przy silnym wietrze i w ostrym słońcu, pozwalając na pełną koncentrację i zachowanie czujności. Dodatkowo, dobra para rękawic pomoże Ci utrzymać przyczepność i obsługiwać elementy sterujące motocykla.

 

Rodzaje rękawic motocyklowych

 

Rodzaje rękawic motocyklowych

Istnieją specjalistyczne rękawice do każdego stylu jazdy i warunków pogodowych – nie ma jednego typu, który byłby odpowiedni dla każdego jeźdźca – warto więc poznać różne typy, aby móc dokonać właściwego wyboru. Tutaj wymieniliśmy i wyjaśniliśmy niektóre z najbardziej popularnych rodzajów rękawic motocyklowych.

 

Rękawice

 

Rękawice

 

Rękawice w stylu rękawiczki to każda rękawica, która obejmuje cały nadgarstek i sięga do połowy przedramienia. Nie tylko pomagają one chronić nadgarstki przed poważnymi uszkodzeniami w razie upadku, ale także zapobiegają przenikaniu wilgoci i zimna do rąk.

 

Rękawiczki krótkie/letnie

 

Krótkie rękawice to rękawice, które kończą się na nadgarstku. Są one świetne do jazdy latem, ponieważ pomagają zapobiegać spoceniu się rąk i dyskomfortowi w upale. Zawierają również wyściółkę i ochronę wokół knykci i dłoni, dzięki czemu bezpieczeństwo nie jest zagrożone.

 

Wodoodporne rękawice

 

Te rękawice robią dokładnie to, co sugeruje ich nazwa. Wodoodporne membrany sprawiają, że są one idealne dla jeźdźców, którzy często spotykają się z deszczem.

 

Rękawice ogrzewane

 

Podgrzewane rękawice są zasilane bateriami i są idealne, jeśli jeździsz w wyjątkowo zimnych warunkach.

Podobnie, rękawice zimowe są wykonane z grubszej skóry i zawierają dodatkową izolację, aby pomóc w utrzymaniu ciepłych dłoni przez cały czas. Najszybszy rower świata Top 11 rowerów

 

Rękawice wyścigowe – Rękawice motocyklowe

 

Rękawice wyścigowe są zawsze rękawicami pełnymi i składają się z materiałów najwyższej jakości oraz zaawansowanego opancerzenia, które chroni Cię przed zderzeniami przy dużych prędkościach. Mają też cienkie dłonie dla dobrej kontroli przepustnicy i mnóstwo otworów wentylacyjnych, dzięki czemu dłonie i palce nie pocą się zbytnio.

 

Rękawice dla wędrowców

 

Turystyczne rękawice motocyklowe, znane również jako rękawice adventure, zostały zaprojektowane tak, aby chronić Cię przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, wilgocią i upadkami. Są one wykonane z różnych nowoczesnych materiałów i mogą być dość drogie.

 

Rękawice do pracy w terenie

 

Rękawice terenowe są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci utrzymać uchwyt na kierownicy, a nie chronić Cię podczas wypadku. Są więc stosunkowo cienkie i lekkie, a przy tym stawiają na wentylację i oddychalność.
Łysienie i jak mu przeciwdziałać , Wypadanie włosów u mężczyzn

 

Znaczenie prawidłowej adaptacji

 

Znaczenie prawidłowej adaptacji

 

Tak jak ważne jest, aby kask i buty były odpowiednio dopasowane, tak samo ważne jest, aby rękawice były odpowiednio dopasowane. Luźno dopasowane rękawice motocyklowe mogą zsuwać się z dłoni (lub nawet całkowicie z niej spadać), co oznacza, że nie zapewnią wystarczającej ochrony podczas wypadku lub upadku. Z drugiej strony – no pun intended! – Jeśli rękawice są zbyt ciasne, nie będziesz mógł używać elementów sterujących tak wygodnie, jak byś chciał.

Rękawice powinny być przylegające, ale nie za ciasne. Na końcach palców nie powinno być nadmiaru materiału, a rękawice powinny być szczelne w kierunku nadgarstków/przedramion.

Każda marka jest inna, więc zalecamy osobiste odwiedzenie sklepu motocyklowego w celu wypróbowania różnych par.

Jak wybrać Rękawice motocyklowe

 

Jak wybrać rękawice motocyklowe

Jest kilka ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich rękawic motocyklowych. Możesz nawet chcieć posiadać kilka par rękawic do różnych rodzajów jazdy.

  • Styl jazdy – sposób jazdy na motocyklu jest istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę. Na przykład, jeśli dużo podróżujesz, nieuchronnie będziesz miał zupełnie inne wymagania niż kolarz, który dużo się ściga.
  • Warunki pogodowe – Jeśli nie przeszkadza Ci jazda w ulewnym deszczu, Twoje rękawice muszą być odporne na najtrudniejsze warunki pogodowe.
  • Budżet – Ceny rękawic motocyklowych są bardzo zróżnicowane. Większość renomowanych marek oferuje rozwiązania dla budżetów różnej wielkości.

Rękawice motocyklowe

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik dał ci kilka przydatnych wskazówek i pomysłów, o których warto pamiętać, jeśli chodzi o wybór rękawic motocyklowych. Niezależnie od stylu jazdy i budżetu, zdecydowanie zalecamy przymierzenie różnych par przed zakupem, aby znaleźć parę, która jest wygodna i odpowiednio dopasowana do dłoni. Jak już wspomnieliśmy, korzystne może być nawet posiadanie kilku par.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button