Celebryci

Bolek Polívka – aktor o wielkim sercu

Bolek Polívka jest jednym z najbardziej znanych i odnoszących największe sukcesy czeskich aktorów i komików. Urodzony 27. W sierpniu 1949 r. w miejscowości Moravská Třebová w Czechosłowacji. Jego prawdziwe nazwisko to Bohuslav Polívka, ale dzięki popularnemu pseudonimowi Bolek stał się sławny pod tym pseudonimem.

 

Bolek Polívka

 

Bolek Polívka

Bolek rozpoczął karierę aktorską w latach 70-tych. W tym okresie rozpoczął również karierę aktorską w Teatrze na Sznurku w Brnie, gdzie został zauważony za swoje wyjątkowe zdolności aktorskie. Od tego czasu jego kariera ruszyła pełną parą.

Bolek Polívka znany jest ze świetnych kreacji aktorskich w wielu filmach. Jego kariera filmowa rozpoczęła się w latach 80. i trwa do dziś. Do jego najbardziej znanych filmów należą:

Bolek Polívka filmy

 

Bolek Polívka filmy

1. Jánošík (1974) – w tym filmie wcielił się w postać słowackiego bohatera narodowego Juraja Jánošíka.

 

2. Vesničko má středisková (1985) – Bolek Polívka wystąpił w tym kultowym czeskim filmie jako aktor drugoplanowy.

 

3. Kopytem sem, kopytem tam (1989) – w tej komedii Bolek Polívka pojawił się jako jeden z głównych bohaterów.

 

4. Šakalí léta (1992) – w tym filmie Bolek Polívka wciela się w rolę starego przestępcy, który próbuje odnaleźć kopalnię złota.

 

5. Koniec poetów w Czechach (1993) – w tej komedii Bolek Polívka wystąpił jako jeden z głównych bohaterów, poeta Karel Hynek Mácha.

 

6. Raftiáci (2006) – Bolek Polívka pojawił się jako jeden z głównych bohaterów w tym filmie przygodowym o spływie rzeką.

 

7. Alois Nebel (2011) – w tym filmie animowanym pojawia się Bolk, który użycza swojego głosu jednej z postaci.

 

Te filmy to tylko kilka z wielu, w których wystąpił Bolek Polívka. Jego umiejętności aktorskie i talent są niewątpliwe i zdecydowanie warto go zobaczyć w każdym filmie.

Dlaczego jest sławny?

 

Dlaczego jest znany

Bolek Polívka zasłynął nie tylko talentem aktorskim, ale także zabawnymi skeczami i komediami stand-up. Jego humor jest wyjątkowy, a występy zawsze świetne. Jego najbardziej znanymi postaciami są na przykład Jánošík, którego sportretował w sztuce teatralnej, a później w filmie, lub Babička, postać, którą stworzył we współpracy z Ladislavem Smoljakiem.

Teatr Bolek Polívka

 

W 1996 roku Bolek Polívka założył swój własny teatr, Teatr Bolek Polívka, który do dziś odnosi sukcesy i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc kulturalnych w Brnie. Teatr oferuje szeroką gamę przedstawień teatralnych, od klasycznych sztuk po nowoczesne produkcje. Bolek Polívka jest również aktywnym zwolennikiem kultury i sztuki, wspiera młodych artystów i stara się przyczyniać do rozwoju czeskiego teatru.

Kariera muzyczna

 

Oprócz teatru i filmu, Bolek Polívka poświęca się również muzyce. Znany jest ze swojego talentu do gry na gitarze i śpiewu. W 2012 roku wydał album zatytułowany „Blues for you”, na którym zagrał i zaśpiewał wraz z wieloma znanymi czeskimi muzykami. Jak przechowywać paprykę na zimę

Nagrody Bolek Polívka

 

Bolek Polívka otrzymał w swojej karierze wiele nagród i nominacji. W 2008 roku otrzymał nagrodę Thalia za całokształt twórczości w dziedzinie sztuk teatralnych. W tym samym roku otrzymał również Nagrodę Miasta Brna. Piwo dla włosów

 

Bolek Polívka charakteryzuje się wyjątkowym humorem i talentem. Jego występy są zawsze pełne zabawy i śmiechu i z pewnością należą do najlepszych w czeskim teatrze i kulturze. Bolek Polívka jest jednym z najważniejszych czeskich artystów ze względu na swoją pracę i wkład w kulturę i sztukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button