Zioła lecznicze

Alchemilla vulgaris – moc natury – herbata , kąpiel , pomoc

Alchemilla jest rośliną, która występuje powszechnie na terenie całej Słowacji . Alchemilla jest zbierana od maja do sierpnia . Jest to głównie zbierane jego liście , według naszych przodków ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka .

Zbieranie Alchemilla

 

Alchemica jest zbierana maj (5 miesiąc) – sierpień (8 miesiąc) .

Gdzie możemy znaleźć Alchemilkę 

 

zakład

 

Achemilca można spotkać na łąkach, przy lasach, przy drogach. Można go rozpoznać po żółtych kwiatach i klapowanych liściach z siedmioma do dziewięciu ostrogami. (Kwiaty widoczne od kwietnia do czerwca) .

Co z Alchemilla jest zbierane

 

Zbierz całą roślinę, po zakończeniu kwitnienia zbierz tylko liście (liście są najbardziej efektywną częścią rośliny)

Składniki aktywne w Alchemilke

Rośliny do cienia – 11 roślin pokojowych do cienia

Alchemilla zawiera witaminę C, kwas salicylowy, magnez , garbniki .

W czym pomaga Alchemilla

 

alchemilla

 Alchemilla pomaga głównie kobietom przy menstruacji, na którą korzystnie wpływa i zmniejsza ból. Może również tłumić skurcze i ból żołądka. Moc tej rośliny może pomóc niemal natychmiast . Roślina łagodzi gorączki pourazowe, pomaga przy wrzodach żołądka , wspomaga też organizm w anemii i szybko regeneruje mięśnie (usuwa z nich ból i osłabienie, tłumi skurcze żołądka . Jest dobry na rany ( zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne , również na rany ropne . Może pomóc przeciwko otyłości i jest dobry dla diabetyków .Alchemilla.

 

 Gynex

– problemy kobiece, niepłodność, tarczyca, hormony

gynex

Preparaty z Alchemilli

 

achemila

 

  • Ekstrakt z rośliny (herbata):  3 łyżeczki  ( tj. 6 gramów ) suchych lub świeżych liści z rośliny zalać 250ml wody i pozostawić do zaparzenia. Najlepsze efekty daje niesłodzona herbata. Pij taką herbatę 2 razy dziennie.
  • Opatrunek -1.opcja (zmiażdżyć umytą świeżą roślinę i przyłożyć do rany)
                -2.opcja (suszona lub świeża alchemilla 20 gramów 8-10 łyżeczek) Namoczyć szmatkę w tym ekstrakcie        a następnie przyłożyć do miejsc bólu .
  • Macerat (przygotowanie do kąpieli): do Maceratu potrzebujemy 200 g suszonych liści lub 500 g świeżych. Zalej je 5 l zimnej wody i pozostaw na noc. Następnego dnia podgrzej ten macerat i dodaj wodę do kąpieli.
  • Różne produkty Alchemilla, które pomogą Ci znaleźć

    Tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button