Rozrywka

Kolędy świąteczne – Najnowsze kolędy świąteczne

Kolędy to tradycyjne utwory, które śpiewa się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Są to piosenki o narodzinach Jezusa Chrystusa, o rodzinie, przyjaźni i miłości. Niektóre z najbardziej znanych to „Jingle Bells”, „Stille Nacht” (Cicha Noc) i „We Wish You a Merry Christmas”. Kolędy są zazwyczaj z akompaniamentem fortepianu lub gitary i są śpiewane podczas świąt i imprez świątecznych na całym świecie.

Kolędy – Top 10

 

Kolędy - Top 10

 

Ta lista może się różnić w zależności od kraju i osobistych preferencji, ale oto 10 najbardziej znanych kolęd, które są popularne na całym świecie:

  1. „Jingle Bells”
  2. „We Wish You a Merry Christmas”
  3. „Stille Nacht” (Cicha noc)
  4. „Hark! The Herald Angels Sing”
  5. „O Come, All Ye Faithful”
  6. „O Little Town of Bethlehem”
  7. „Deck the Halls”
  8. „The First Noel”
  9. „Cicha noc”
  10. „Joy to the World”

Teksty kolęd

 

Teksty kolęd

 

To tekst jednej z najbardziej znanych kolęd „Cicha noc”:

Cicha noc, cichaŚwięta noc, świętaWszystko śpi, wszystko śni
Samotnie tylko święta, czujna para intymnaStrzeż dziecka, daru niebios.Sweet baby Jesus is sleeping, dreamingNiebiańska cisza śpi z nim
Cicha noc, nocŚwięta noc, nocAnioły poleciały
Najpierw przekazali pasterzom wiadomośćKtóra przez świat dzisiejszy daje się nieśćChrystus Zbawiciel jest tutajPocieszycielka świata jest tutaj.
 

Kolędy świąteczne YouTube

 

Kolędy świąteczne YouTube

 

 

Kolędy są popularne na całym świecie i wiele z nich jest dostępnych na YouTube. Można ich posłuchać i obejrzeć filmy z ich klipami. Wystarczy wpisać „Christmas carols” w pole wyszukiwania na YouTube i będziemy mieli do wyboru dużą ilość kolęd. Te najbardziej znane, jak „Jingle Bells” czy „Stille Nacht”, dostępne są w kilku wersjach przez różnych wykonawców. Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba lub spróbować czegoś nowego i niespotykanego. Kolędy to świetny wybór na poprawę nastroju podczas świąt Bożego Narodzenia.

 

Kolędy dla dzieci

 

Kolędy dla dzieci

 

 

Najpiękniejsze kolędy są popularne także wśród dzieci, istnieje wiele kolęd przeznaczonych dla dzieci. Kolędy te są często prostsze i mają przyjemniejsze melodie, aby ułatwić dzieciom włączenie się do śpiewu. Niektóre z najbardziej znanych kolęd dla dzieci to „Jingle Bells”, „We Wish You a Merry Christmas” i „Deck the Halls”. Są też kolędy napisane specjalnie dla dzieci, takie jak „Rudolph, the Red-Nosed Reindeer” czy „Santa Claus is Coming to Town”. Porady dotyczące prezentów świątecznych dla mamy – 40 porad

 

Piosenki świąteczne

Piosenki świąteczne

 

Dzieci lubią też śpiewać kolędy o Mikołaju, np. „Baby Jesus, Baby Jesus”. Życzenia świąteczne 100+ życzeń i winietek na Boże Narodzenie

 

Kolędy słowackie

 

Kolędy słowackie

 

 

Słowackie kolędy to tradycyjne pieśni śpiewane podczas świąt Bożego Narodzenia na Słowacji. Do najbardziej znanych słowackich kolęd należą „Święty Wacław” i „Sviatok máme”. Obie te kolędy opowiadają o narodzinach Jezusa Chrystusa i świętują nadejście Bożego Narodzenia. Ponadto istnieją inne słowackie kolędy, które skupiają się na rodzinie, przyjaźni i miłości, takie jak „Dzień konsekrowany” i „Chrystus Pan przychodzi”. Kolędy są ważną częścią słowackich świąt Bożego Narodzenia, a towarzyszy im muzyka i śpiew.

 

Akordy do kolęd

 

Akordy do kolęd

 

Akordy to grupy podciągów na strunach gitary, które są wykorzystywane podczas grania muzyki. Aby zagrać kolędy na gitarze, potrzebne będą akordy do każdej piosenki. Najbardziej znane kolędy, takie jak „Jingle Bells” czy „We Wish You a Merry Christmas”, są dostępne w Internecie wraz z odpowiednimi akordami.

 

Piosenki świąteczne

 

piosenki

 

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Christmas carol chords”, a otrzymamy listy akordów do różnych kolęd. Istnieją również aplikacje i strony internetowe, które oferują interaktywne diagramy akordów, więc możesz spróbować zagrać kolędy na gitarze.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button