Akwarystyka

Akwarium: 9 stworzeń, które sprawią, że będzie ono bardziej urocze

Akwarium: 9 stworzeń. Kiedy myślisz o życiu morskim, prawdopodobnie myślisz o oślizgłych, łuskowatych stworzeniach, które czają się na dnie jeziora lub oceanu. I masz rację – są oślizgłe i łuskowate! Ale mogą być też ładne i bardzo urocze.Akwarium : 9 stworzeń .

Nie wierzysz nam? Sprawdź te dziewięć stworzeń, które sprawią, że twoje akwarium stanie się natychmiast bardziej urocze.

 

Axolotl

 

Axolotl Akwarium: 9 stworzeń

 

Nigdy nie słyszałeś o Axolotlu, rodzaju traszki, która wygląda jak urocza postać z anime, która potrafi regenerować całe kończyny i lubi oddawać się wołowinie?

Aksolotle pochodzą z jeziora Xochimilcho w Meksyku, gdzie są uznawane za gatunek zagrożony. Ponieważ potrafią regenerować kończyny, są hodowane w niewoli i wykorzystywane do badań. Jeśli dodasz Axolotl do swojego akwarium, będziesz potrzebował dużo miejsca – i kilka lat. Dorastają od 15 do 45 cm i mogą żyć przez 20 lat.

Teleskopka

 

Teleskopka

 

Mimo wystających gałek ocznych, ma rzeczywiście bardzo słaby wzrok. Ponadto ich oczy są szczególnie podatne na urazy i infekcje. Chętnie znajdzie dom z bardziej doświadczonymi akwarystami i rozważy zainwestowanie w ochronne okulary.

Koniki morskie – Akwarium: 9 stworzeń

 

Koniki morskie Akwarium: 9 stworzeń

Podczas godów konik morski składa dziesiątki – a nawet setki – jaj w odwłoku samca. Samiec przenosi jaja w swoim worku owodniowym (woreczek zaprojektowany specjalnie do noszenia młodych) do momentu ich narodzin, co trwa około 45 dni.

Po urodzeniu koniki morskie są mniej więcej wielkości meduzy i unikają drapieżników, trzymając się blisko siebie w małych grupach.

Małpy morskie

 

Małpy morskie

Małpy morskie nie są typem krewetek solankowych, które rozwijają się w słonych jeziorach i solniskach. Skąd więc wzięła się ich nazwa? Harold von Braunhut rozpoczął sprzedaż małp morskich w latach 60. i początkowo nazwał je „Instant Life”. Następnie, w 1964 roku, zostały one wprowadzone na rynek jako małpy morskie ze względu na ich środowisko wodne i ogony podobne do małp.

 

Ośmiornica – Akwarium: 9 stworzeń

 

Ośmiornica Akwarium: 9 stworzeń

 

Ośmiornica może wyglądać trochę nieprzyjemnie, jak coś z filmu science-fiction, ale ktoś musi kochać też te nieprzyjemne, prawda? Rośliny akwariowe – 10 najlepszych roślin i jak je pielęgnować

Ośmiornice należą do niewielkiej grupy zwierząt, u których zaobserwowano używanie narzędzi – a konkretnie zbieranie wyrzuconych łupin orzechów kokosowych i używanie ich jako osłony. Jeśli ośmiornica
nie jest stymulowane przez otoczenie – czyli jest zbyt znudzone – będzie się stresować. Niektóre ośmiornice będą więc
że są zmuszani do zjadania własnych kończyn.

Jeśli trzymasz ośmiornicę, pamiętaj, aby udekorować jej zbiornik muszlami i doniczkami. Nikt nie powinien się tak bardzo nudzić,
by zjeść własne kończyny.

Klauni

 

Klauni

 

Błazenki żyją wśród ukwiałów, stworzeń, których macki uwalniają toksynę w momencie kontaktu z drapieżnikiem lub ofiarą. Ale błazenek buduje odporność na toksynę, powoli i ostrożnie dotykając macek ukwiału. W końcu na ciele pajaca tworzy się ochronna warstwa śluzu. Następnie para rozwija symbiotyczny związek. Błazenek przyciąga ofiary do ukwiału, a ukwiał je chroni. Akwarium : 9 stworzeń.

 

Czworokąt – Akwarium: 9 stworzeń

 

Czworokąt Akwarium: 9 stworzeń

 

Zawiera ona wystarczającą ilość toksyny – zwanej tetrodotoksyną – aby zabić jednorazowo 30 dorosłych samców. Jest do 1200 razy silniejszy niż cyjanek.

Ślimaki

 

Ślimaki

Ślimaki to nie tylko pyszne, paryskie dania. Mogą one stanowić oślizgły, ale niezwykle uroczy dodatek do Twojego akwarium.Akwarium : 9 stworzeń. Kamienie do akwarium – 8 najlepszych kamieni do akwarium

Podczas gdy niektóre ślimaki wodne oddychają przez skrzela, inne używają płuc, które wypływają na powierzchnię za każdym razem, gdy potrzebują łyku powietrza. Inne mają jeszcze rurkę do oddychania, która może się rozciągać aż do powierzchni wody.

 

Krab pustelnik – Akwarium: 9 stworzeń

 

Krab pustelnik Akwarium: 9 stworzeń

Kraby pustelniki są rzeczywiście bardzo urocze – chyba że zobaczysz je nagie i bez skorupek. Są też super ciekawe. Czy wiesz, że kraby pustelniki żyją w ogromnych zorganizowanych koloniach i współdziałają ze sobą? Niektóre z tych interakcji polegają na walce między sobą o muszle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button